Záchytný systém


Záchytný systému simulátoru slouží primárně k zachycení odpáleného míče a jeho bezpečné ztlumení.
Klíčovou vlastností je ochrana okolního prostoru, ve kterém provádíte odpal. Záchytný systém může být konstruován čistě jako jednoduchá mechanická zábrana nebo kombinován do pokročilého projekčního provedení.

Pro domácí použití, pokud nehodláte promítat virtuální hřiště přímo proti hráči, poslouží základní odpalovací síť:
Síť

Pokud si přejete realizovat plnohodnotný zážitek z virtuálního golfu, je potřeba volit takové řešení, kdy záchytný systém je současně projekční plochou pro simulovaný obraz. Řešení takového systému je po domácku možné řešit zavěčením nějaké bílé textilie, do které odpalujete míče. Ovšem kvalita projekce a životnost je přímo úměrná pořizovacím nákladům.
Pro kvalitní provedení je pořeba investovat do kvalitního impaktního projekčního plátna, které poskytuje nejen dobrou reprodukci promítaného obrazu, ale nabízí i dlouhou životnost, kvalitní tlumení s nízkou hlučností a plošnou stálost. Plátno je z hlediska výsledného efektu jednou z hlavních součástí celého systému.
Aby bylo plátno důkladně a bezpečně upevněno, k tomu slouží záchtnbé konstrukce - boxy, které mohou být provedeny v různých variantách. Od samostojných, přemístitelných, polootevřených či kompletně uzavřených. Podle dostupného prostoru v místnosti je možné volit i z různých velikostí provedení.

Samostojné
Home
Polootevřené s integrovaným odpalištěm
Elite
Celouzavřené
Full Enclosure
Copyright (c) GCZ, s.r.o. 2020, info@golfgear