Software


Simulační software je základním stavebním kamenem každého simulátoru. Software má za úlohu zobrazit simulované prostřední golfového hřiště v 3D grafice a umožnit zprostředkování virtuálního golfového zážitku. S nárůstem výpočetního grafického výkonu počítačů se zvyšuje kvalita a realističnost simulace. V té souvislosti se také na trhu lze stále častěji setkat s různými alternativami simulačních software. Uživatel má tedy často na výběr více variant takového řešení, které mu funkčně, či svou pořizovací cenou nejvíce vyhovuje.

1) TRUGOLF E6 CONNECT

Pro naše řešení nejčastěji používáme špičkový software od firmy TruGolf, která je výrobcem software E6 Golf, který je nejpoužívanější sofwarovou aplikací v oblasti golfové simulace na světě.

Verze E6 Connect je nejnovější a nejpokročilejší variantou Software E6 Golf, která dokonale simuluje prostředí virtuálního golfového hřiště v 3D modelu. Na základě nasnímaných dat golfového švihu hráče věrně zobrazuje trajektorii letu míče, ať je její charakter jakýkoliv... od explosivního drivu, tvarované rány železem, kráté příhry či zatočeného patu na modelovaném greenu. Ať se jedná o dokonalou ránu, či nepovedený úder, software vše zobrazí s vysokou věrností fyzikálního modelu. Simulační software E6 Connect je neustále zdokonalován a věrnost simulace je již jen malý krok od skutečné reality. V aktuálně poslední verzi E6 Connect byla doplněna řada funkcí podporující online hru - možnost účasti v globálních turnajích nebo hru proti soupeři po internetu, včetně možností sledování vašich herních statistik. Tento software podporuje celou řadu snímacích technologií, nejen od f. Trugolf, jako např. Flightscope, Trackman, QED, Skytrak, Ernest Sports či FullSwing.

V aktuální verzi software naleznete více jak 90 hřišť, mezi kterými nechybí ty nejznámnější světové golfové areály, včetně tuzemského hřiště na Kunětické hoře. Jednotlivá hřiště jsou dostupná dle zakoupeného typu licence.

 • Více o TruGolf...

  TruGolf se vývojem simulačního software zabývá více jak 30 let. Od samého začátku, kdy v roce 1986 byla vydána jedna z prvních počítačových her, která položila základy definice virtuálního golfu, své řešení neustále zdokonaluje.

  Vybrali jsme software od firmy TruGolf zejména kvůli několika desítkám let zkušeností, mnoha respektovaným oceněním a vysoce oceňovanému týmu vývojářů stojící za vývojem tohoto software.

  TruGolf byl založen jako pobočka firmy Access Software. V roce 1999 byl Access Software zakoupen Microsoftem pro špičkové know-how v simulační oblasti. Po převzetí společnosti vznikla verze programu Links™, který se stal nejprodávanější golfovou PC hrou všech dob. Na tradici The Links série společnost TruGolf navázala a rozvinula tento produkt až k dnešní verzi E6, který je v oblasti golfové simulace jedničkou.

  Pro více informací doporučujeme navštívit oficiální stránky f. TruGolf.

  E6 Golf

2) QED IGNITE a SUCCEED

Snímače of korejské firmy YG Sports - QED jsou dodávány volitelně s 2 sadami software. Základní aplikace QED Ignite je určena zejména pro zobrazování naměřených údajů s možností detailního video rozboru každého švihu. Proto je ideální pro výuku či na fitting holí:

Ignite software
Launch dataSoftware QED SUCCEED je plnohodnotnou 3D simulační aplikací, která využívá maximální integrace a přesnosti snímání úderu z kamerového systému QED. Téměř fotorealistická simulace golfového hřiště vás vtáhne zcela do hry.
V nabídce je momentálně zhruba 30 golfových hřišť převážně z Korei, ale na nabídce dalších světových hřišť se intenzivně pracuje. Software rovněž nabízí tréninkové možnosti, ať se jedná o Driving Range, trénink ran přímo na hřišti a nebo komplex pro trénink krátké hry a patování.

Software Succeed
Software Succeed
Software Succeed
Software Succeed

3) The Golf Club 2019

Simulační software od HB Studios původně vzešel z PC hry a postupně byl adaptován a doplněn o podporu načítání dat ze snímačů odpalu a tím umožnil realizovat plnohodnotné simulátorové řešení. Výhodou tohoto software je nejen svělá grafika, ale zejména editor hřišť, který umožnil vzniku více jak 150 tis. hřišť, ať již skutečných nebo virtuálních, které vytvořili uživatelé na celém světě a které mezi sebou všichni hráči mohou sdílet a hrát.
Zatím je podporováno menší množství snímacích zařízení, zejména pak ProTee (výrobce software) a nebo QED či Flightscope které jsou v naší nabídce.


4) Creative Golf 3D

Simulační software od slovenských vývojářů, jejichž produkt možná znáte z rozšířených simulátorů Golf Blaster 3D. Výhodou je dostupnost několika českých a slovenských hřišť. Software lze postupně doplňovat po balíčcích 10 hřišť až po úplnou sadu více jako 130 hřišť. Rovněž obsahuje zábavné formy golfu - demolition, target, mini golf nebo dětské zkrácené hřiště.
Podpora pro zařízení QED a Flightscope je již k dispozici.


Copyright (c) GCZ, s.r.o. 2023, info@golfgear