Integrace v interiéru


Každé řešení simulátoru může být zcela originální, vzhledem k prostoru, do kterého bude nainstalován. Prakticky neexistují meze z hlediska různých provedení, ať již funkčního či estetického. Při integraci do vašeho interiéru je možné využít služeb architekta a perfektně sladit simulátor s designem vaší místnosti.


Samořejmě, finální prostorové provedení je možné přizpůsobit i k dalšímu využití simulátoru. Lze jej použít jako promítací plochu pro váš projekční kinosál, ve firmě jako presentační prostředek nebo jako víceúčelový prostor pro simulaci jiných sportů či her (např. simulátor rallye apod.).

Pro plánování simulátoru je zejména důležité zajistit dostatek prostoru pro umístění simulátoru a pro komfortní a bezpečné provedení golfového švihu hráčem. Níže uvádíme obvyklé rozměry standardních realizací:

Nákres horního pohledu rozmístění prvků simulátoru

Tato varianta počítá s centrálním umístěním odpaliště s podporou pravorukého i levorukého hráče. Potřebný prostor je zhruba min. 4,5m na šířku a 5m na délku. Komfortní prostor umožňující instalaci modelu Full Enclosure je pak 5x6m nebo více.

Horní pohled

Boční pohled simulátoru

Typické rozmístění prvků simulátoru. Pro hráče průměrné postavy se počítá s bezpečnou výškou stropu 300cm, na který je instalována i snímací a projekční technologie. U hráčů kolem 180cm lze za minimální považovat strop ve výšce alespoň 280cm.

Boční pohled

Úsporné prostorové řešení

Pokud máte nedostatek místa a na simulátoru budou hrát hráči pouze na jednu stranu, pak potřebný prostor pro švih lze uspořit posunutím odpaliště mimo střed a zredukovat tak potřebnou šířku až na cca. 300cm .

Úzká varianta

Copyright (c) GCZ, s.r.o. 2020, info@golfgear