Elektronika


Součástí každého simulátoru jsou elektronické komponenty zajišťující celkovou funkci. Pomineme-li kabelové a propojovací prvky, jádro systému tvoří počítač, který se stará o běh simulačního software, předávání naměřených dat, poskytuje uživatelské ovládání a zobrazuje virtuální golfové prostředí.

PC

Počítač - většina moderních simulátorů je postavena na platformě PC pod OS Windows, i když některá nejnovější řešení jsou podporována i pod jinými systémy (např. iOS). Pro kvalitní zobrazování 3D prostředí golfové hry je vyžadován standardní počítač, který lze zakoupit v běžné prodejně s výpočetní technikou a který spadá do kategorie herní.
Konfigurací počítače, která zvládne plynulé Full HD zobrazení, se rozumí orientačně tento standard:

  • Intel i5 procesor nebo vyšší
  • 8+ GB RAM
  • 256 GB SSD HD Drive
  • NVidia GTX 1070 nebo vyšší
  • Windows 10 64bit
  • Internetové připojení

Dotykový displej
Dotykový displej - pro obsluhu simulátoru se jako nejkomfortnější zařízení doporučuje dotykový displej. Ten poskytuje nejsnažší manipulaci a navigaci. Dotykový displej lze samozřejmě nahradit i běžným monitorem nebo TV obrazovkou, pak je ale nezbytné sestavu doplnit i myší a klávesnicí, což může být méně komfortní řešení.
Při výběru vhodného monitoru je zejména zvážit, jaký formát a rozlišení bude váš simulátor podporovat. Běžně se dnes instalují systémy formátu 16:9 s rozlišením Full HD, ovšem systémy s rozlišením 4k již nezadržitelně nastupují. Pro plnou podporu rozlišení 4k je nutné použití všech souvisejících komponent s touto podporou - od monitoru, přes grafický systém PC až po projektor, kdy cena těchto komponent je v porovnání se standardem Full HD zatím významně vyšší.

Copyright (c) GCZ, s.r.o. 2020, info@golfgear